"מ.פ.ת" - מרכז פיתוח תוכניות לימודים - נוסד בשנת 1991 על ידי מורים עולים חדשים יוצאי חבר העמים למטרת קידום ילד - עולה בלימודים, בעקר במקצעות: מתמטיקה ופיזיקה ושפות: עברית, אנגלית ורוסית ולמטרות נוספות: סגירת פערים חברתיים - תרבותיים. בשנת 1992, ביוזמת מ.פ.ת ובית הספר "שבח" (בניהולה של רבקה צוק) בתמיכתם של מנהגי העלייה מחבר העמים ובסיוע עיריית תל אביב, נוסד בית הספר "שבח - מופת"- תיכון על - אזורי ללימודים מוגברים של מתמטיקה ופיזיקה - הראשון מסוגו בארץ. ליועץ החינוכי בתחומי פיזיקה ומתמטיקה בבית הספר "שבח-מופת" מונה יעקב מוזגנוב, יו"ר מ.פ.ת.
בין מייסדי העמותה: פרופסורים יוסף ברנשטיין וויקטור בראילובסקי מאוניברסיטת תל אביב.
"מ.פ.ת" רשומה כעמותה – מלכ"ר משנת 1999. מס' העמותה: 58-034-958-7.
המטרות העיקריות הרשומים בתעודת העמותה:
הטמעת שיטות לימוד ייחודיות במכלול נושאי המדעים המדויקים ,הקמת מרכזים קהילתיים פדגוגיים בקרב אוכלוסיות חלשות ע"מ לעודד ולקדם אוכלוסיות אלו, אינטגרציה לימודית בין תלמידים עולים לותיקים, להקל בקליטתם של עולים בחברה ולסייע במימושם. להעסיק את ילדיהם של משפחות העולים החדשים והורים בחוגים השונים כולל שיפור הידע בנושא "זהות יהודית-ישראלית".

רציונאל

החברה הישראלית עם כל קשייה הצליחה לקלוט יותר ממיליון עולים חדשים מחבר העמים. אך קיים צורך אמיתי לעזור לילדים עולים להשתלב בחברה ,לתגבר אותם ומשפחות עולים מכל הבחינות ע'' מתן כלים להצלחה ואף למצוינות בלימודים (כמו כן לשפר מצב רגשי וחברתי של ילדים ונוער ומשפחות עולים),לתת להם ולמשפחותיהם את הערכים יהודיים-ישראלים.

חזון

כל ילד העולה לישראל, הגודל בסביבה חלשה כלכלית-חברתית, יקבל מגוון אפשרויות לממש ולמצות את הפוטנציאל האישי שלו, להגשים את עצמו במישור לימודי והחברתי,ילד עולה ומשפחתו יקבל אפשרות לרכוש הערכים יהודיים-ישראלים ולהיות אזרחים התורמים לקהילה בה הם חיים.

חיזרו אליי

עמותת מ.פ.ת

"מ.פ.ת" - מרכז פיתוח תוכניות לימודים, נוסד בשנת 1991 על ידי מורים עולים חדשים יוצאי ברית המועצות, למטרת קידום ילדים עולים בלימודים.

למידע נוסף חייגו:

משרדינו בביה"ס "שבח מופת"

  • חד' 98א
  • המסגר 7, תל אביב
  • 03–6878954